Zdravé snacky

Do práce, do školy, na turistiku, na cesty či do plážovej tašky. Poslúžia ako skvelá desiata, či olovrant.  Ako bonus  – bez trávenia času v kuchyni! ? Nechceme do seba predsa pchať tyčinky plné pridaného cukru, či iných sladidiel. My ich vieme predsa nahradiť chutnými a výživnými variantami! Tak sa poďme na ne pozrieť! ?

  • Ovocie – nič zvláštne však? Avšak práve ovocie je skvelá možnosť ako prijať vitamíny, minerály a vlákninu bez toho, aby prešli akoukoľvek továrenskou výrobou! Aj napriek rôznym pochybnostiam, či ovocie zo supermarketu je naozaj také výživné, ovocie je skvelým a rýchlym snackom. Samozrejme, ak sa dá, určite zvoľte variantu – pravé bio – čerstvo odtrhnuté zo záhradky! ?
  • Raw tyčinky – Ak predsa len máte chuť na niečo sladké, Raw tyčinka je skvelou voľbou. Ich najväčšími benefitmi sú čisto prírodné ingrediencie ako ďatle, sušené ovocie, kakao, kokos a pod. Proste – rýchla energia. ?
  • Oriešky – sú plné zdravých tukov a energie. Mandle, lieskovce, kešu, para orechy – ale pamätajte, s množstvom to veľmi nepreháňať.

! Dávajte si pozor na ich už nie veľmi zdravé alternatívy ako pražené a solené orechy. !

  • Kokosové čipsy – čistý prírodný produkt, bez cukru a múky. Obsahujú veľa horčíka, je v nich veľa zastúpených tukov, no žiadny strach, pretože pre nás organizmus prospešných. ?
  • Kakaové bôby – rýchla energia, ktorá sa nerozpustí a neobsahuje žiadne sladidlo (na rozdiel od čokolády). Obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok, mnoho antioxidantov a pôsobia antidepresívne! Nepražené kakaové bôby sa považujú za jedlo bohov a navyše, spomaľujú starnutie.

 

A teraz niečo z domácej výroby ?

Doma pripravené sušienky sú vhodným snackom na cesty ale poslúžia i ako  chutný olovrant, či desiata.

Naštartujte svoje telo a trávenie so smoothie, ktoré vám dodá dostatok vlákniny, vitamínov a podporí imunitný systém! Zdravé smoothie je vhodným snackom, či skvelou voľbou na raňajky.

Dúfam, že som vás inšpirovala pár tipmi ako sa zasýtiť medzi hlavnými jedlami dňa. A na skvelé recepty domácich sušienok, či ovocné smoothie sa môžete tešiť v ďalšom článku! Krásny dník! ?

Nevieš ako schudnúť ? Chceš konečne a natrvalo zmeniť svoje telo ? Ja sama som zhodila 43 kíl, viem ako sa cítiš ! čítaj viac… 

Svoj jedálniček na mieru si môžeš objednať tu .

Barbora
Barbora
Moje meno je Barbora Gamanová. Riadim sa heslom: Meníme životy k lepšiemu. RÝCHLO - ĽAHKO - EFEKTÍVNE. Prečítaj si o mne celý príbeh!
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.