Silový tréning a ženy?

Silový tréning a ženy?

 

Niektoré z nás si chcú udržať dobrú kondíciu, preto beháme. Iné baví tanec, preto chodíme na zumbu, aerobik, alebo podobný šport s nádychom tanca. Ďalšie inklinujeme k joge či pilatesu, kde uvoľníme celé telo, natiahneme ubolený chrbát a  spojíme to prípadne s meditáciou. No a niektoré chceme budovať svaly. Ak patríš do poslednej kategórie a myslíš si, že silový tréning s činkami nie je pre teba, prípadne že týmto cvičením si zmeníš postavu na mužskú, si na omyle. Prečo je silový tréning aj pre ženy?

  • 5 minútové cvičenie denne ti stačí!
  • S týmto trikom spáliš tuk na zadku!
  • Spáľ kalórie z brucha!

Ak ešte stále veríš týmto marketingovým ťahom na obálkach časopisov, je na čase vyviesť ťa z omylu.

Keby tieto časopisy mali písať pravdu, vyzeralo by to takto:

  • Chceš schudnúť z brucha? Tieto cviky ti aj tak nepomôžu
  • Nemáš čas na hodinové cvičenie? Tak nerob žiadne, je to aj tak jedno
  • Chceš schudnúť zo zadku? Smola, ako prvé budú menšie tvoje prsia a až keď sa budeš moc snažiť, možno pôjde dolu aj zadok

No nie je dôvod na trápenie, pretože tu máme ešte silový tréning, ktorý vraj pre ženy nie je, ale on je!

Vďaka ťažším váham sa staneš silnejšia nie väčšia!

Veľká žena by sa z teba stala len v prípade, že si pridávaš k strave špeciálne výživové doplnky alebo ješ naozaj veľa. Ak to nerobíš, tvoje svaly sa stanú silnejšie a budú potrebovať viac kalórií na fungovanie, čím tvoje telo bude viac spaľovať.
Optimálne je cvičiť cca 3-4 série po 10-15 opakovaní a to tak, aby si na konci série cítila, že si sa skutočne namakala. Nie, že počas toho rozmýšľaš, čo budeš zajtra variť.

Vďaka silovému tréningu vyformuješ tú časť tela, ktorú si želáš

Môže sa zdať, že my ženy sme tak zle naprogramované, že zhadzujeme väčšinou tam, kde nechceme. No žiaľ, ono sa to nie že len zdá, ono je to tak. Ale práve cvičenie s vyššími váhami pomáha si udržať tie partie, ktoré chceme v čo najlepšom zaguľatenom stave.

Aby si nabrala svalovú hmotu, musíš sa aj najesť!

Nerada to priznávam, ale ak je tvojím cieľom iba schudnúť, potom nemusíš ani cvičiť. Strava tvorí 80% redukcie hmotnosti. A tak sa môžeš aj zblázniť  v posilňovni, ale ak si dáš na raňajky klobásku s horčicou, budeš stále rovnaká.

Ak chceš vyzerať dobre, pekne a pevne, vezmeš si činky a po tréningu sa dobre naješ.

Dobre = v dostatočnom množstve = zdravo

Nájdi si vhodný silový tréning, ktorý ti vyhovuje

Ak si myslíš, že ti stačí jeden stravovací a cvičiaci plán, ktorý si si stiahla z netu, prípadne si si kúpila od nejakého tzv. trénera, ktorý prešiel 3 dňovým kurzom a už je oprávnený vydávať rady, si na omyle. Musíš skúsiť, čo ti pasuje. Prečítaj si viac návrhov a vyskúšaj. Ak budeš cítiť, že ti to nerobí dobre, prestaň. Možno silový tréning naozaj pre teba nebude, ale ak neskúsiš, nezistíš. A tak isto si nemysli, že chvíľka cvičenia ti stačí.

Stráv určitý čas v správnej tepovej frekvencii

10 minút behu na páse, 10 minút brušákov a 15 minút sprchovania k tomu, aby si dosiahla to, čo chceš, nestačí. Musíš stráviť určitý čas v správnej tepovej frekvencii. Ak nenosíš všetky tie pásy a hodinky, čo ti merajú snáď aj žmurknutia za minútu, spomeň si, že správna tepová frekvencia je taká, kedy sa stále potíš, ale ešte môžeš normálne hovoriť a stačíš s dychom.

 

Barbora
Barbora
Moje meno je Barbora Gamanová. Riadim sa heslom: Meníme životy k lepšiemu. RÝCHLO - ĽAHKO - EFEKTÍVNE. Prečítaj si o mne celý príbeh!
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.