Gaštany a ich zázračné učinky

Gaštany – ako ovocie – patria do skupiny bukovitých stromov. Rozlišujeme divé (nejedlé) a jedlé gaštany.

Divé gaštany sú známe v prvom rade ako okrasný strom. Tento strom je krásnym doplnkom mnohých záhrad, parkov a lesov. Pre väčšinu z nás je najzaujímavejší samotný plod, z ktorého sa vyrábajú rôzne ozdoby a dekorácie, jeho ozajstná sila sa však ukrýva v jeho kôre. Obsahuje totiž množstvo priaznivých účinných látok, ktoré sú výbornou doplňujúcou liečbou pri liečbe určitých druhov ochorení. Často sa využíva pri liečbe porúch krvného obehu, problémov s kŕčovými žilami a pri ochoreniach kože, ale je dôležitou zložkou aj rôznych druhov ochranných krémov. Divý gaštan, strom bielo – žltej farby je obľúbeným materiálom nábytkárskeho stolárstva, pretože sa neláme, ľahko sa vyrezáva.

Jedlé gaštany taktiež majú množstvo priaznivých účinkov, okrem toho sú tieto plody vhodné na konzumáciu, svedčí o tom aj ich samotné pomenovanie. Jedlé gaštany sú známe v prvom rade tým, že majú vysoký obsah vitamínu E, ktorý pomáha neutralizovať v ľudskom organizme nahromadené voľné radikály. Podobne ako divé gaštany, majú priaznivý vplyv na krvný obeh, okrem toho stimulujú mozog a posilňujú aj imunitu. Gaštany neobsahujú cukor a majú aj nízky obsah energií, preto sú dokonale vhodné do jedálnička osob na redukčnej diéte a diabetikov. Ďalšie veľké plus pri gaštanoch je, že sú úplne bezgluténové, preto ich môžu smelo konzumovať aj osoby trpiace týmto druhom intolerancie a alergie.

Ako ich konzumovať?

V prvom rade nezabudnime na to, že si máme vybrať na konzumáciu jedlé gaštany. V zimnom období sú veľmi obľúbené gaštany pečené na otvorenom ohni. Počas večerných prechádzok sú čerešničkou na torte práve chutné pečené gaštany! Ak ich zbavíme kôry, môžeme vytvoriť podobnú atmosféru aj v teple domova, vôňa pečených gaštanov z rúry totiž rozvoniava po celom byte a budú mať zaručene veľký úspech aj pri víkendovom stretnutí s priateľmi. Ak máme viac času a chceme prekvapiť svoju rodinu nejakou gaštanovou pochúťkou, z uvarených gaštanov zbavených kôry si pripravme pyré, ktoré môže byť ideálnou plnkou zákuskov, tort a palaciniek.

Bezgluténové gaštanové palacinky AniFitt 

Nevieš ako schudnúť ? Chceš konečne a natrvalo zmeniť svoje telo ? Ja sama som zhodila 43 kíl, viem ako sa cítiš ! čítaj viac… 

Svoj jedálniček na mieru si môžeš objednať tu .

Barbora
Barbora
Moje meno je Barbora Gamanová. Riadim sa heslom: Meníme životy k lepšiemu. RÝCHLO - ĽAHKO - EFEKTÍVNE. Prečítaj si o mne celý príbeh!
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.