Ahoj!

Moje meno je Barbora Gamanová.

Pred piatimi rokmi som si prešla extrémnou premenou - schudla som 43kg.

Som výživová poradkyňa a zakladateľka projektu  www.chudnutie-zdravastrava.sk a radím ľudom ako efektívne schudnúť, a zároveň ako si novú váhu dlhodobo udržať.

Ako autorka projektu Chudnutie a zdravá strava ponúkam stravovacie plány vytvorené individuálne pre každého klienta na mieru. Okrem zdravého jedálnička je rovnako dôležitý aj správny druh pohybu, a preto sa venujem aj príprave tréningových plánov. Kombináciou vyváženej stravy a pravidelného tréningu môžu klienti dosiahnuť viditeľné výsledky, no ich snaha by mala byť podporená aj psychickou rovnováhou a láskou k vlastnému telu. Zostavením jedálnička a tréningového plánu moja starostlivosť o klienta zďaleka nekončí - svojim klientom poskytujem pravidelné konzultácie cez e-mail a dodávam im motiváciu,  aby v dosahovaní svojich cieľov zotrvali a definitívne získali postavu, po ktorej túžia.

V oblasti chudnutia a zdravej stravy sa naďalej neustále vzdelávam a aktívne sledujem najnovšie trendy, aby som vám priniesla vždy tie najčerstvejšie novinky, overené tipy a postupy. Pri svojej činnosti spolupracujem aj s profesionálnymi trénermi.

 

 

Barborino nezdravé stravovanie

Ako som už spomenula na začiatku, sama som si prešla extrémnou premenou. Od malička som bola bacuľka. Ako dieťa ma to netrápilo, svoje telo som si začala všímať viac až v období dospievania - a vtedy sa začalo aj moje trápenie. Spolužiaci a kamarátky sa mi posmievali a ja som si uvedomila, že trpím obezitou. Moja váha sa vyšplhala až na 118kg a ja som nevedela vysvetliť, prečo vyzerám inak ako ostatní, kde nastala chyba.. Túžila som zmeniť svoje telo, a tak som začala s prvými diétami. Vyskúšala som množstvo rôznych diét, no na každej som vydržala maximálne pár dní a následne som opäť skončila pri prejedaní. Dostala som sa do bludného kruhu prísnej hladovky, jednotvárnych diét a prejedania sa. Jedného dňa som si povedala dosť a rozhodla som sa urobiť všetko pre to, aby som schudla a získala telo, po akom som túžila. Začala som sa zamýšľať, že prečo nikdy nevydržím až do konca. Čo robím zle?  Postupne som nazbierala množstvo poznatkov a spoznala mechanizmus chudnutia - zostavila som si jedálniček, a tým sa začali meniť i moje dlhoročné zlé stravovacie návyky. Moja váha začala klesať – počas troch mesiacov som schudla viac ako 20kg. Dostať sa pod hranicu 100kg bol to pre mňa obrovskýýý úspech. Povzbudilo ma to v tom, aby som v premene pokračovala. Do fitka som dovtedy nechodila – hanbila som sa. Uvedomovala som si, že pohybu to asi úplne dole nepôjde a tak som spočiatku cvičila doma. V priebehu nasledujúceho mesiaca som zhodila ďalších 5kg.

Moju cestu za vytúženým telom mi skomplikovala vážna autonehoda. V nemocnici som ležala vyše dvoch mesiacov a bolo otázne či budem niekedy opäť chodiť. Bolo to naozaj veľká skúška, no napriek tomu som to nevzdala a vrátila som sa k môjmu zdravému jedálničku a časom aj ku menej náročným cvikom. Váha klesala ďalej – po návrate z nemocnice som mala 91kg. Tešila som sa, že som ustála aj takúto prekážku, ale ako sa ukázalo neskôr, kvôli následkom nehody som musela ísť opäť na operáciu a znovu ležať v nemocnici. Ten rok som skončila na operačnom stole ešte 4-krát. No nevzdávala som sa, stále som dodržiavala zdravú stravu a bola na seba prísna.

Až po dvoch rokoch od začiatku premeny sa mi konečne podarilo dosiahnuť môj cieľ - a to 75kg. No tým to pre mňa neskončilo. O svoj príbeh som sa rozhodla podeliť a svojimi skúsenosťami pomôcť niekomu, kto je ešte len na začiatku cesty, rovnako ako som bola kedysi ja, a prostredníctvom stránky Chudnutie a zdravá strava ho podporiť v jeho premene.

Tešiť sa môžete aj na videoblog, v ktorom budem hovoriť o témach, ktoré vás najčastejšie trápia pri ceste za Vašou vytúženou postavou a prezradím Vám, ako sa úspešne dostať do cieľa.

Barbora a jej premena na ploché brucho
Barborino chudnutie a ako vyzerá teraz
Malá Barbora kedysi
Malá Barbora na pláži pred túžbou schnudúť
Porovnanie vtedy a dnes - štíhle boky, ploché brucho, sen všetkých!
Barbora, jej premena keď bola malá a teraz

Facebook chudnutie zdravá strava, stravovacie plány          YouTube chudnutie zdravá strava, stravovacie plány          Instagram chudnutie zdravá strava, stravovacie plány